Autors Dzho

1. diena -

Ir skaists svētdienas rīts. Šodien dodamies uz Sibīrijas tālām. Esam astoņi jauni cilvēki - seši puiši (Jānis - šoferis, Gundars, Mārtiņš, Dainis, Jānis P un mūsu gids Gints) un divas jaukas meitenes (Mairita un Darja).

Ap 1100 savācamies pie autoostas. Mums ir 9-vietīgs busiņš, tomēr izskatās ka mantu ir gana daudz smiley. Pašlaik gan sakrāmējam, bet vēl ir jāpaņem viens cilvēks un 3 pieturpunkti, kur vēl jāpaņem šis tas, pārsvarā ēdamais. Šķiet, ka vajadzēs dzīvoties pa mantām smiley.

1230 Vēl esam Rīgā, pamazām kļūst šaurāks, esam arī visi astoņi salasījušies. Sāk kļūst karsti, bet ir jautri smiley.

1300 Pēc pulkstens vieniem beidzot virzamies ārā no Rīgas. Lati uz rubļiem ir samainīti, papļāpājam ar dažiem cilvēkiem, kuri saka, ka Krievijā būšot karsts laiks (~ 40oC).

1500 Esam kādā pieturpunktā (netālu no Smiltenes pagrieziena), kur izkrāmējam visas mantas, lai saliktu pēc iespējas kompaktāk un ērtāk. Ginta vecāki vēl sadod lauku labumus (visus gan nekādi nesanāk paņemt frown ) un citas mantas.

1630 Esam sakravājušies un braucam tālāk.

1900 Esam pie robežas (tā kura aiz Balviem). Gints bij izkāpis ārā no busa un sardze (ļoti stingra sieviete devil ) mums sadeva sukas, ka jābūt visiem kopā, ka naf kā savās mājās.
Tālāk Krievijas punkts ... Pēc lapiņu aizpildīšanas (kas arī nebij viegli, rakstīt krievu burtiem smiley ), vēl "palūdza" izkrāmēt visas sūri grūti saliktās mantas (nu un pēc tam vēl atpakaļ), laikam kukulis nelīdzēja angry.

2. diena -

830 Esam paēduši brokastis - UZ CEĻA ... JO ESAM VĒL JOPROJĀM LATVIJĀ!!!?
Pāri robežai (uz Pitalovu) mūs nepārlaida, jo mums ir līdzi pārtika, un šinī punktā naf vet-kontroles. Lielu neizpratni izraisīja pāris kilogrami rupja maluma milti maisā, par kuriem robežsardzes (atkal sievietes ... ) sacīja - "što eta za kombikorm vabše takoj". Tāpat ir līdzi saksafons, kurš arī izpelnījās īpašu uzmanību (nācās pāris reizes vērt vaļā un ciet indecision ). Ir arī sēklas, kuras tika atrastas viskautkur starp gida Ginta sadotajām mantām (skatījās pat grāmatu kastēs blush ), pēc likuma, sēklas vispār nedrīkst ievest. Arī griķiem vēl piesējās. Tāpat bija arī mazītiņš liepas stāds podiņā, kura īpaši piesaistīja uzmanību kādam robežsargam, kurš staigāja apkārt busam un vislaiku ķērca -"gģe eta rasteņija? gģe jevo sprataļi? ja viģel!" (Gints bij pamanījies kādā brīdī nobāzt kaut kur viņu smiley ), beigās nācās vien izvilkt, un atkal izteikumi "što eta za rasteņija takoe? čort znajet što!". Īsumā sakot bij jautri ... cool !
Bet, ja nopietni, kāds vienkārši (turpmāk=vnk) ne tā kādā brīdī paskatījās vai pateica kaut ko nevietā, tāpat drošvien robežsardzei nebij ko darīt (bij tikai piecas vieglās mašīnas pirms mums), gribējās izklaidēties, un tad jau var viskautko atrast un izdomāt. Galarezultātā anulēja iebraukšanas atļauju (jo mēs jau it kā bijām Krievijas teritorijā, jo, ja nebūtu anulēts, tad arī mūsu vienreizējā vīza būtu nederīga vairs) un mēs devāmies atpakaļ uz Latviju frown !
Ir divi varianti - vai nu izmest visu pārtiku un braukt vēlreiz cauri tepat, vai braukt uz Terehovas punktu, kur ir tā vet-kontrole. Sākas nelieli strīdi un sāk izpausties daži raksturiņi devil. Galu galā izlemjam braukt līdz Terehovai, kas ir krietns gabaliņš.

Terehovā esam ap 230, ir gaaaaara rinda ... Paguļam mašīnā, vēlāk daži aiziet gulēt uz pļaviņu.

Pieceļamies ap 700, esam pavirzījušies uz pusi uz priekšu, rēķinam, ka ap 1400 varētu tikt cauri Latvijas postenim.
Noskaņojums ir OK, jokojam par to, kāpēc mūs nepārlaida. Ko tik neizdomājām cheeky !

1230 Esam tikuši cauri Latvijas trijiem punktiem un gaidam rindā, ko teiks Krievijas muita, vai laidīs mūs šeit cauri ar visu pārtiku - nobāztiem konserviem smiley, griķiem utt. (jā, un liepas stāds ar kaut kur noslēpts smiley ).

1430 Nu tā ... JUHŪŪŪ! Tikām pāri bez problēmām, pat mantas nevajadzēja izkrāmēt (lai gan atkal bija sievietes maiņā tikai), atvēra tik durvis, uzmeta acis, paspaidīja kabaci un palaida. Aiz Maskavas šodien, laikam, netiksim, tāpēc ir noskatīts ezers, apmēram pusceļā līdz Maskavai.
Iebraukuši tuvākajā benzīntankā, salējuši pilnu bāku ar dīzeli (~ Ls 0,46 l), un vēl šo to, dodamies tālāk. Arī mobilais pārslēdzās uz citu zonu, tagad sarunas Ls 1,80 min. Cenas benzīntankā, kā pie mums vai dārgāk (saldējums - Ls 0,28, mazā minerālūdens pudele ~ Ls 0,90). Ceļam gar malām, palielam, meži, meži, meži ... Labs asfalts.


Skatīt lielāku karti

Tags: 

Komentēt

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.